به نام خدابانک مقالات تخصصی تجارت ، اقتصاد و ...
 


  شرکت ها و راهبرد نامگذاری وب سایت ها
شرکت ها و راهبرد نامگذاری وب سایت ها
 بدون شک نام یک وب سایت می تواند نقش مهمی را در جذب مشتریان جدید و حفظ آنان ایفا کند. از این رو انتخاب صحیح یک دامین مرتبط با فعالیت های سازمان می تواند میزان بازدید از آن سایت را به طور چشمگیری افزایش دهد. امروزه با گسترش سایت ها و تغییر نگرش صاحبان آنها از بازاریابی سنتی به سمت بازاریابی مدرن دیگر نمی توان به راحتی از اهمیت نامی که این وب سایت ها می تواند در ذهن مشتریان ایجاد کنند، صرف نظر کرد. با این حال با افزایش روزافزون وب سایت های جدید و ثبت دامین های متعدد، ثبت دامنه های مورد علاقه صاحبان صنایع و بنگاه های اقتصادی کمی دشوار به نظر می رسد. اگرچه در حال حاضر شرکت هایی فعالیت می کنند که با ثبت دامین ها از قبل به فروش آنها با قیمتی بالا مشغول اند که شرکت هایی که از قدرت خرید مناسب برخورداند، می توانند با خرید دامین های موردنظر خود به معرفی سایت های شان بپردازند. مطمئناً خرید این دامین ها برای صاحبان شرکت های کوچک و متوسط چندان میسر نیست و بیشتر آنها با انتخاب اسامی ناموسوم برای وب سایت های شان با اقبال چندانی روبه رو نمی شوند لذا با توجه به اهمیت نامگذاری وب سایت ها، رعایت چند نکته قبل از هر نامگذاری بسیار حائز اهمیت است که در ذیل به اختصار به آنها اشاره شده است.

1- مشتریان خود را شناسایی کنید

برای آنکه بتوانیم اسم مناسبی برای وب سایت خود انتخاب کنید، بهتر است به شناسایی بخش عمده ای از مشتریان خود بپردازید و نحوه نگرش آنها را نسبت به محصولات خود مورد سنجش قرار دهید اگر مشتریان شما از تمامی اقشار جامعه هستند، در انتخاب نام وب سایت خود بسیار دقت کنید. در این خصوص توصیه می شود که اسامی عام و ترکیب های مناسب استفاده کنید. برای ایجاد نام های ترکیبی می توانید از پسوندها یا پیشوندهای فارسی یا لاتین همچون fara، inter و pishro استفاده کنید. حتی می توانید از اعداد، حروف الفبا و اسامی رنگ ها یا حیوانات نیز در کنار نام اصلی وب سایت خود همچون sb24.com استفاده کنید که در این مثال 24 نشانه فعالیت 24 ساعته یا شبانه روزی است.

2- محصولات خود را طبقه بندی کنید

اگر فروشنده محصولات متفاوتی هستید به طوری که می توان شما را به عنوان یک مدیر فروشگاه معرفی کرد، بهتر است در طراحی نام وب سایت خود از کلماتی چون فروشگاه، خرید یا حتی shop یا shopping استفاده کنید ولی اگر در یک صنف خاص مشغول فعالیت هستید و محصولات شما در یکی از طبقه بندی های محصول جای می گیرد، بهتر است نام محصول یا بخشی از کلمات مرتبط با صنعت خود را به کار گیرید. به طور مثال اگر در صنعت لوازم بهداشتی و آرایشی مشغول فعالیت هستید، می توانید از کلماتی چون کف یا بهداشت و حتی سلامت در ترکیب نام وب سایت خود استفاده کنید. در این خصوص چنانچه از نام های ابداعی استفاده شود، به شرط آنکه از آهنگ موزونی برخوردار باشد، می توان به افزایش بازدید از وب سایت خوش بین بود.

3- از اسامی به یادماندنی استفاده کنید

به یاد داشته باشید که وظیفه شما فروش محصولات بیشتر به مشتریان بیشتر و در دفعات بیشتر است. از این رو هرگز با انتخاب اسامی سخت و دشوار موجبات نارضایتی مشتریان تان را در هنگام ورود به وب سایت تان مهیا نکنید. توجه داشته باشید که بیشتر افراد از به خاطر سپردن کلمات سخت و ناموزون عاجزند و بیشتر مشتری دائمی وب سایت هایی می شوند که نام آنها برایشان خاطره انگیز است. در موارد بسیاری مشاهده شده است که آدرس برخی از وب سایت به صورت مخفف و با حروفی ناموزن طراحی شده است که مشتری در نگاه اول نمی تواند ارتباط موثری با آن برقرار کند. به طور مثال سایت qgfw.com مخفف عبارتی موسوم است ولی به حالت اختصار آهنگی ناموزون دارد که بیشتر مشتری را به سمت رقبا رهنمون می سازد. پس در انتخاب اسامی مخفف به شدت دقت کنید. بعضی اوقات استفاده از اسامی بلند به جای عبارات مخفف بیشتر مورد توجه مشتری قرار می گیرد.

4- از اسامی نه چندان کوتاه و بلند استفاده کنید

جالب است بدانید اندازه نام وب سایت شما با اندازه محصولات تان رابطه مستقیم دارد. چنانچه در صنایع بزرگ فعالیت می کنید، بهتر است از اسامی بلند برای وب سایت خود استفاده کنید و اگر در شرکت های کوچک و متوسط مشغول به کار هستید و عمدتاً با محصولات کوچکی سر و کار دارید، بهتر است از اسامی کوتاه در نامگذاری وب سایت خود استفاده کنید. برخی معتقدند که اسامی کوتاه بیشتر در خاطر افراد می ماند و چنانچه تمامی شرکت ها از اسامی کوتاه برای وب سایت های شان استفاده کنند، مشتریان بیشتری را به دست خواهند آورد اما به یاد داشته باشید تنها آن دسته از اسامی کوتاه در خاطر مشتریان باقی خواهند ماند که آهنگی موزون و مفهومی موسوم داشته باشند. جالب است بدانید اسامی بلند بیشتر مورد شناسایی موتورهای جست وجو قرار می گیرند و شما را بیشتر در معرض دید مشتری قرار می دهند.

5- دات پسوندهای مناسب را به کار گیرید

همان طور که می دانید با طراحی دات کام های اولیه، دات های دیگری پا به عرصه اینترنت گذاشتند به طوری که بسیاری از شرکت ها با مشاهده فضای محدود دات کام های انتخابی به استفاده از اسامی موردنظر خود در کنار دات پسوندهای دیگر روی آوردند. از این رو بازار دات نت ها و دیگر دات ها رونق گرفت البته برخی معتقدند هر کدام از این دات پسوندها مناسب صنف خاصی از وب سایت ها هستند. مثلاً دات کام برای سایت های تجاری و دات نت برای سایت های شبکه سازی مناسب هستند و از دات پسوندهای هر کشور نیز برای سایت هایی که بازار هدف شان را در همان کشور تعریف می کنند، می توان استفاده کرد البته در حال حاضر بیشتر توصیه می شود که در هنگام نامگذاری وب سایت ها از چند دات پسوند معتبر استفاده شود تا شرکت های سودجو به فکر سوءاستفاده از نام آن وب سایت با دات پسوندهای دیگر نیفتند. به یاد داشته باشید که دات کام به خاطر سابقه طولانی اش هنوز بیشتر در نزد مشتریان مورد احترام است.

6- موتورهای جست وجو را فراموش نکنید

تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از مشتریان برای یافتن محصول موردنظر خود ابتدا در موتورهای جست وجو سیر می کنند. مطمئناً شرکت هایی که از واژگان مرتبط با محصول خود در نام وب سایت های شان استفاده می کنند از شانس بیشتری برای قرار گرفتن در صفحات اول جست وجوگر برخوردارند. شما می توانید به راحتی با ارزیابی عملکرد رقبا و اسامی سایت های شان از کلماتی در نام وب سایت خود استفاده کنید که بتوانند بازدید بیشتری را برای شما به ارمغان آورند. برای مثال بهتر است شرکت های طراح وب سایت در تعیین نام وب سایت خود از کلماتی چون site و byte استفاده کنند و با کمی هوشمندی می توانند ترکیب های جذابی چون spbyte و bitobyte ایجاد کنند.

7- معنی نام وب سایت خود را در زبان های مختلف بررسی کنید

به یاد داشته باشید قبل از نامگذاری وب سایت تان حتماً از معنی آن مطمئن شوید. ممکن است نام موردنظر شما در زبان مادری معنایی پسندیده و در زبانی دیگر مفهومی ناپسند داشته باشد. مخصوصاً صاحبان صنایع ایرانی باید دقت کنند که کلمات به کار رفته در نام وب سایت شان هماهنگ با کلمات فیلتر شده زبان های دیگر نباشد. با استفاده از کلماتی که برای اکثر مردم جهان آشناست، می توانید عمومیت وب سایت خود را افزایش دهید. در این خصوص استفاده از کلماتی چون world و global بسیار توصیه می شود.

8- از ترکیب های مناسب استفاده کنید

با استفاده از اسامی رنگ ها، نمادها و حتی پسوندها یا پیشوندهای معتبر در کنار کلمه اصلی موردنظر خود می توانید ترکیب های جذابی بیافرینید. مثلاً از bluebyte می توان به عنوان یک واژه جذاب در جذب بازدیدهای بیشتر استفاده کرد. متاسفانه در موارد بسیاری مشاهده شده است که برخی از صاحبان وب سایت ها با کم و زیاد کردن حروف نام وب سایت خود، اثربخشی لازم آن را از بین برده اند. به یاد داشته باشید که تکرار بیش از حد یک حرف ماهیت اصلی وب سایت را به سمت تفریح و سرگرمی سوق می دهد و این خود موجب آن می شود که بازدیدکنندگان سایت، چندان شما را به حساب نیاورند. استفاده از ترکیب های دو قسمتی موزون همچون rayrayaneh یا blueshoe نیز می تواند تعداد بازدیدها را به میزان زیادی افزایش دهد البته بسیاری معتقدند که استفاده از اعداد در ترکیب های کوتاه هم می تواند در جلب توجه اولیه مشتریان موثر باشد. با توجه به گسترش اسامی ترکیبی وب سایت ها، استفاده از خط تیره به یک امر متداول تبدیل شده است. با این حال تحقیقات نشان داده است خط تیره به مرور زمان به ایجاد فاصله میان مشتری و شرکت انجامیده است لذا توصیه می شود تا حد امکان از این علامت استفاده نکنید.

9- از اسامی ترکیبی جدید و تاثیرگذار استفاده کنید

امروزه گرایش به استفاده از اسامی ابداعی به شدت رو به افزایش است. از این رو بسیاری از صاحبان شرکت ها به دنبال ایجاد نام های ابتکاری برای وب سایت های شان هستند. در این خصوص آنها می توانند با استفاده از شکل اختصاری شعارهای سازمانی شان اسامی جذابی بیافرینند.

مثلاً adidas مخففی از عبارت

«all day I dream about sport » به معنی «هر روز به دنبال ورزش هستم»، یا ایسنا مخففی از عبارت «آژانس خبری دانشجویان ایران» است که توانست خود را به عنوان یکی از وب سایت های خبری پربیننده معرفی کند. در این راستا توصیه می شود حتماً از اسامی مخفف موزون و به یادماندنی استفاده کنید.

10- از نام سازمان خود به عنوان نام وب سایت آن استفاده کنید

یکی از موثرترین راهکارهای نامگذاری وب سایت ها، استفاده از نام دقیق سازمان به عنوان URL وب سایت است. با استفاده از این کار می توانید مشتریان احتمالی خود را ترغیب به بازدید از سایت تان کنید. به طور مثال به عنوان یکی از خوانندگان روزنامه «سرمایه» در اولین بازدیدم از این سایت تنها کلمه sarmayeh را در موتورها جست وجو کردم و به راحتی توانستم به وب سایت این روزنامه وارد شوم. در این خصوص توصیه می شود که سازمان ها از نام خود به عنوان نام وب سایت شان استفاده کنند که نامی موزون و شناخته شده دارند. توجه داشته باشید در دنیای مدرن اینترنت، وب سایت هایی از بازدید بیشتری برخوردارند که نامشان دقیقاً در آدرس وب سایت شان نهفته باشد چرا که مشتریان به طور طبیعی انتظاری جز این ندارند. به یاد داشته باشید که تنها کسانی که نام های نامربوط وب سایت ها را حفظ می کنند، صاحبان و رقبای آن وب سایت ها هستند.

منابع :

1- websitegear.com

2-writeexpress.com

3- thesitewizard.com

چاپ یادداشت
del.icio.us digg newsvine furl Y! smarking segnalo
نویسنده : حمید رضا | ساعت 08:26 ب.ظ روز سه‌شنبه 2 مهر‌ماه سال 1387
| 0 نظر | لینک ثابت
@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

خطرات و عوارض اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

شایع ترین اختلال روانی در اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

نحوه مقابله با هرزنامه Spam

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

ویژگی های یک وبلاگ فعال

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

بکارگیری فناوری مدرن برای افزایش توانایی افراد نابینا

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

فناوری اطلاعات

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

اعتیاد به ایمیل (پست الکترونیکی)

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

فواید ترافیک سایت و وبلاگ

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

موقعیت یاب ماهواره ای   GPS

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

بلوتوث و ارتباط با اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

بلوتوث چیست؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

انواع کابل

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

نحوه کار مسیر یاب

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

firewall چطور کار می کند؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

امنیت اطلاعات و آمادگی شبکه های ایرانی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

ابزارهای گسترش تجارت الکترونیک

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

 

تبلیغات در دنیای مجازی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

زندگی معنوی در دنیای مجازی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

سرویس دنیای مجازی گوگل

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

دنیای مجازی علوم ارتباطات

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

ضررها و آسیبهای چت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

قوانین فیلترینگ در قاره اروپا و  آمریکا

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

فیلترینگ

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

بیماری مدرن اعتیاد به اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

خطوط پرسرعت یا ADSL

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

نحوه ایجاد  وب سایت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

علت تفاوت آدرسهای اینترنتی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

اسپم

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

جرایم جدید کامپیوتری

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

وبلاگ نویسی در دنیای مجازی اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

وبلاگ و تاریخچه آن

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تعاریف و تاریخچه فن آوری اطلاعات Information Technology

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

نقش  کارتهای اعتباری در تجارت الکترونیکی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تاثیر سازنده اینترنت بر اخلاق کاربران

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

جوانان و اتاقهای چت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

روند شکل گیری اینترنت در جهان و  ایران

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تاریخچه حضور اینترنت در ایران

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تاثیر اجتماعی و فرهنگی اینترنت در جامعه

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

شهر مجازی و شهرالکترونیکی E-CITY

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

روش تایپ 10 انگشتی با صفحه کلید کامپیوتر

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

RSS چیست؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

فن آوری بیسیم Wireless

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

ده توصیه مهم هنگام کار با  مانیتور

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

فناورى اطلاعات و جهان امروز

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

دنیای مجازی علوم ارتباطات

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

نحوه کارمندیابی شرکت گوگل  Google

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

ضررها و آسیبهای چت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

قوانین فیلترینگ در قاره اروپا و  آمریکا

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

فیلترینگ

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

آشنایی  با مفهوم نرم افزار متن باز (open source)

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

روش های معمول هک گوشی تلفن همراه

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

علل کاهش سرعت کامپیوتر

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

23 راه برای دانلود از یوتیوب

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

از ادیسون درس وبلاگ نویسی بگیرید!

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

سیر تحول کامپیوترها

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

سیستم عاملهای ویندوزی شرکت مایکروسافت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

قفل کامپیوتری

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

پیر امیدیار Pierre Omidyar ؛ ثروتمندترین ایرانی و موسس ایرانی eBay

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

شبکه کامپیوتری network

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تاریخچه شرکت  دل (DELL CORPORATION)

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

لوح فشرده

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

استاندارد ISF، تجربه ی برتر امنیت اطلاعات

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

مقایسه دو سیستم عامل عمومی ویندوز WinDows  و لینوکس  

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

نکات مهم و اساسی در موردپست الکترونیکی Email

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

عوامل موثر بر سرعت  رایانه

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

فن آوری اطلاعات و ارتباطات- ICT

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

چگونه یک متخصص امنیتی شوم؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تاثیر اینترنت و فناورى اطلاعات بر بازارها و موسسات بیمه‌

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

15 رخداد  نوین  فن آوری اطلاعات و ارتباطات

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

توصیه هایی جهت بهبود کاربری کامپیوتر

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

شبکه پیجر Pager

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

فن آوری  بلوتوث

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

کاستن سر و صدای کامپیوتر

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

آمارگیری وب سایت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

روشهای غیرمعمول بالابردن ترافیک و بازدید وبسایت یا وبلاگ

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تاریخچه مختصری از گوگل google

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

زندگی نامه فیلیپ کاتلر PHILIP KOTLER پدر بازاریابی جهان

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------تاریخچه کارت هوشمند

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

اعتیاد به اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

راهنمای ساخت وبلاگ

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

شبکه جهانی اینترنت internet

چیست ؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

دنیای هکرها

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

مفاهیم و تعاریف راهبری شبکه اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

آشنایی با آموزش مجازی از راه دور

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------بازدیدکنندگان خود را به مشتریان تبدیل کنید

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

وبلاگ و وبلاگ نویسی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

افزایش بازدیدکنندگان یک وبلاگ

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

راههای افزایش بازدید وبلاگ

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

15 روش برای بالا بردن  امنیت شبکه

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تاریخچه لپ تاپها Laptop

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

مفهوم واژه مدیریت ارتباط با مشتری

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

ای اس پی ISP -  شرکت خدمات سرویس های اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------کتابخانه دیجیتالی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

6 راز بزرگ موفقیت در وبلاگ نویسی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------ده اشتباه در وبلاگ نویسی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تاریخچه دانشنامه های اینترنتی ویکی Wiki

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------ویروس کامپیوتری Viruses

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------تاریخچه ی  بازی های دیجیتالی( کامپیوتری)

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

زندگی نامه تیم برنرزلی Tim Berners-Lee خالق وب WorldWideWeb

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

سوپرکامپیوتر Super Competer  یا کامییوتر بزرگ

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تاریخچه موبایل در جهان و ایران

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

اهمیت رنگ در طراحی وب سایت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

خطوط اینترنت ماهواره چیست ؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تاریخچه سیستم عامل اپن سورس لینوکس Linux

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

بهره گیری از فن آوری های  آموزش الکترونیکی برای معلولان

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------چه نوع تبلیغی موجب فروش می‌شود؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

------------------------------------------- ۷۳ایده بازاریابی برای افزایش فروش

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------هشت اشتباه مهلک در طراحی یک وب سایت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

هاست خوب چه شرایطی دارد و میزبان خوب کیست ؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

رازهای افزایش فروش از طریق وب

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

راهکارهای افزایش بهره ‌وری بنرهای تبلیغاتی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------کلاهبرداری اینترنتی!!  بازاریابی شبکه ای؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------معرفی سرویسهای رایگان وبلاگ ایران

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

------------------------------------------- راههای وبلاگ نویسی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

زندگی نامه چارلز اشواب Charles Schwab ازبزرگان و پایه گذاران تجارت الکترونیکی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

اینترنت و درآمدزایی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

چهارده روش برای بالا بردن امنیت در یاهو ودیگر وبسایتها برای محاف

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

ارتباطات عصر تنهایی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

10 ایده جالب که وب را متحول کرد!

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

اینترنت اکسپلورر 7

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

ارتباطات جمعی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

اینترنت اکسپلورر

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

کاربردهای اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------ارسال فایل از طریق پست الکترونیکی (E-mail)

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

وب سایت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

یروزی در تجارت اینترنتی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

مضرات و مزایای کار خانگی با اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تجارت الکترونیکی در جهان امروز

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

نقش "اطلاعات" و "ارتباطات" در جهان امروز

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

مراحل انجام تجارت آنلاین (تجارت الکترونیک E-Commerce)

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

چگونه می توانید یک بازاریاب اینترنتی خارق العاده باشید

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

چگونه می توان در سطح اینترنت موفق بود؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------مدیریت محتوا و ترکیب چندرسانه

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

ارتباطات و فرهنگ در اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

زیر ساخت اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تاریخ اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------اهمیت اینترنت در استراتژی بازاریابی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------تقویت تاثیر تبلیغات در وب

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

بازاریابی از طریق اینترنت چه فوایدی دارد ؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

زیر ساختهای روبنائی تجارت الکترونیک در ایران

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

ویژگی های یک سایت فروش موفق

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------دو شاخص مهم در موفقیت تجارت شما

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

معرفی و بهینه سازی وب سایت در موتورهای جستجو

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

دگرگونی تجارت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

وب سایت چیست ؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

انواع تجارت الکترونیک

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

قانون تجارت الکترونیک

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تعریف تجارت الکترونیک

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------15 روش برای توسعه کار و تجارت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

9 ویژگی افراد موفق در کار و تجارت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

استراتژی فروشندگی اینترنتی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------برنامه ریزی اثر بخش

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------ترس از شکست: عامل نابودی موفقیت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

موفقیت در کار و تجارت (قسمت سوم)

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------موفقیت در کار و تجارت (قسمت دوم)

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------موفقیت در کار و تجارت( قسمت اول)

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------از اشتباهات خود درس بگیرید

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------تبلیغات اینترنتی درمقابل تبلیغات چاپی سنتی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

معرفی تجارت الکترونیک

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تجارت اینترنتی و شبکه‌ای

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

اقتصاد نوین اطلاعات

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تجارت سود آور

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

ده درس مهم در زمینه تجارت اینترنتی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تجارت الکترونیک

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------چگونه یک طرح تجاری موفق ایجاد نماییم ؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------راههای موفقیت در تجارت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------بازاریابی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------مزیت های تبلیغات اینترنتی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------چرا تبلیغات اینترنتی؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------صنعت تبلیغات اینترنتی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------هفت مساله مهم در تجارت اینترنتی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------موتورهای جستجو

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------تجارت الکترونیک

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------شرکتهای تبلیغاتی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------ناشران اینترنتی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------تبلیغات اینترنتی در ایران

تعداد بازدیدها : 75595
     RSS 2.0     
با تشکر از بلاگ اسکای