به نام خدابانک مقالات تخصصی تجارت ، اقتصاد و ...
 


  بزرگان وب و رقابتی دیگر

 

بزرگان وب و رقابتی دیگر 

رقابت پورتال‌های بزرگ و سایت‌های جستجوگر داغ داغ شده است. هر کدام سعی می‌کنند با ارائه سرویسی جدید و ابزاری مفید، سهم بیشتری از بازار را نصیب خود کنند. چند وقت پیش، جهان وب مجذوب تصاویری شد که Google Earth به نمایش گذاشته بود؛ تصاویری سه‌بعدی از کره زمین که از ماهواره مونتاژ می‌شوند. گوگل، MSN و یاهو، وارد رقابت سنگینی شده‌اند که تاکنون سابقه نداشته است.
● یک سایت محلی، برای مردم محلی
همان طور که می‌دانید، تصاویر ماهواره‌ای تا حد بسیار زیادی جزئیات را نشان می‌دهند؛ یعنی اگر زوم کنید و جلوتر بروید، خیلی از جزئیات روی زمین را می‌بینید. در بعضی از شهرها حتی مدل سه‌بعدی برخی ساختمان‌های معروف بازسازی شده‌اند. لازم به گفتن نیست که جهت‌یابی و پیداکردن مسیر از شهر الف به شهر ب، با این ابزار تا چه حد می‌تواند کارساز باشد. اگر بخواهید، حتی می‌توانید مسیر را با هواپیما طی کنید، که در نقشه‌های اینترنتی، این کار برای اولین بار است اتفاق می‌افتد.
تمام تصاویر ماهواره‌ای در وب ذخیره شده‌اند، نه در کامپیوتر شما. وقتی روی یک قسمت از نقشه زوم‌‌‌می‌کنید، جزئیات آن قسمت، از وب، لود می‌شوند. اما در این زمان هم سرعت اینترنت و هم سرعت کامپیوترتان باید بالا باشد. در پشت این تصاویر جذاب و فناوری پیشرفته، کاسبی جدی‌ای نهفته شده که به <جستجوی محلی> شهرت یافته است. بسیاری از ماشین‌های‌جستجوگر و پورتال‌ها، دارای یک قسمت <محلی> یا Local هستند و از چند وقت پیش، بی‌سروصدا در حال تشکیل بانک اطلاعات راه‌ها و تهیه راهنمای شرکت‌های محلی بوده‌اند.
لارین توهیل، از گوگل، می‌گوید: <فهرست‌های محلی یک کسب و کار میلیارد دلاری است. بنابراین توجه همه را به خود جلب کرده است. از این طریق شرکت‌های کوچک فرصت می‌یابند در وب مطرح شوند. در حال حاضر تقریباً ۹۰ درصد کاسبی‌های کوچک، هیچ وب‌سایتی ندارند. یک پیتزا فروشی کوچک یا گل‌فروشی کنج خیابان، دلیلی برای راه‌اندازی وب‌سایت برای خودش نمی‌بیند. اما این فرصتی برای آن‌هاست که در وب حضور یابند و بخشی از اینترنت باشند. بدین ترتیب وقتی مردم به دنبال این چیزها می‌گردند، درست است که اسامی بزرگی را خواهند یافت، اما در کنار آن‌ها، کاسبی‌های کوچک را هم خواهند دید>.
Google Earth در میان کاربران اینترنت و وب‌بازان، مثل بمب صدا کرده است. ولی آن طور هم که فکر می‌کنید، این ایده خیلی هم ناب نیست. یک روز قبل از پدید‌آمدن Google Earth، شبکه مایکروسافت، یعنی MSN، طرح Virtual Earth خود را افتتاح کرد.
البته این یکی سه‌بعدی نیست، ولی ایده آن خیلی شبیه گوگل است. همین چند روز پیش‌هم، آمازون طرح متفاوتی را در این زمینه فاش ساخت (نشانی maps.a۹.com)؛ نقشه خیابان‌ها همراه با میلیون‌ها عکس زمینی در ۲۲ شهر بزرگ ایالا‌ت متحده.
نیک هازل، از یاهو، می‌گوید: <جستجوی محلی طی چند ماه اخیر بسیار مورد توجه ما بوده است. اگر خوب فکر کنید می‌بینید اولین چیزی که موجب گرایش به چنین کسب و کاری شد، رواج بیش از پیش باندپهن است. ماهیت همیشه آنلاین بودن با باندپهن، حکم می‌کند که امروزه برای یافتن شماره تلفن‌های محلی، به سراغ دفترچه تلفن خود نروید. چرا که کافی است آنلاین شده و در اینترنت به جستجوی پیتزا فروشی محله خود یا هر چیز دیگری بپردازید. این طوری نه پشت ترافیک می‌مانید، نه در صف طولانی پیتزا منتظر می‌مانید>.
یاهو در تلاش است اطلاعات ترافیک را روی اینترنت پیاده کند. MSN هم سرویس اطلاعات عمومی ترافیک را دارد. گوگل حتی برای یافتن تاکسی، به کاربر کمک‌‌می‌کند. (نشانی labs.google.com/ridefinder) به شرط آن که تاکسی سیستم GPS فعال داشته باشد. لازم به گفتن نیست که چنین سرویسی چقدر در حین حرکت می‌تواند مفید باشد.
استوارت آندرسون، از MSN، بر این باور است که: نرم‌افزارهای نقشه به قدری در اینترنت زیاد شده‌اند که انتخاب را دشوار کرده‌اند و همه آن‌ها هم خوب عمل می‌کنند. این سرویس‌ها کاری کرده‌اند که نحوه استفاده ما از نقشه‌ها دارد تغییر‌‌‌می‌کند. امروزه ما از تصاویر ماهواره‌ای استفاده می‌کنیم و سرویس‌ها در هم ادغام شده‌اند. از گوشی تلفن همراه به صندوق پست الکترونیک می‌رویم و از آنجا به مسنجر. استفاده از اینترنت، دچار یک تحول شده است.
اکثر ابزارهای تصویرنگاری‌‌‌ماهواره‌ای و جستجوی‌‌محلی، هنوز مراحل اولیه خود را می‌گذرانند و هیچ کس مدعی نیست که این امکانات کامل هستند. به عنوان مثال، خود تصاویر ماهواره‌ای خیلی هم ب‌روز نیستند و برخی از ساختمان‌ها، هنوز به صورت نیمه‌کاره نشان داده می‌شوند. اما بزرگ‌ترین نقیصه در حال حاضر این است که فقط چند کشور معدود با جزئیات کافی نقشه‌برداری شده‌اند. در حال حاضر بسیاری از شهرهای آمریکا تصاویر ماهواره‌ای کاملی دارند، همراه با شرکت‌های محلی و نقشه راه‌ها. اما خیلی از کشورهای دیگر تحت چنین پوششی قرار نگرفته‌اند.
لورین توهیل، از گوگل، ا‌عتقاد دارد: اضافه‌کردن کشورهای دیگر عملاً کار چنان دشواری هم نیست. ما محتوا را از قبل در اختیار داریم. اما مسئله اینجاست که این کار به صورت یک تجارت، چه موقع می‌تواند آماده شود و چه موقع برای مصرف‌کننده کاربرد دارد.
با این همه از مشکلات عملی که بگذریم، هیچ کس منکر نیست که تصاویر ماهواره‌ای تعاملی، چقدر جذاب هستند و از آن‌جا که گوگل کمی کله‌اش باد دارد و سرش برای این جور چیزها درد می‌کند، هنوز نقشه‌های <زمین> را تمام نکرده، به سراغ نقشه‌های ماه رفته‌است. سری به آدرس moon.google.com بزنید تا ببینید در کره ماه چه می‌گذرد.
● ذخیره‌گاه پورتال‌ها
اگر خبر را شنیده باشید، احتمالاً به فکر افتاده‌اید که صفحه‌کلید خود را کنار بگذارید. چرا که برای ارسال پیام بعدی نیازی به صفحه‌کلید نیست. برنامه مسنجرِ یاهو، اینک با استفاده از پروتکل VoIP، امکان مکالمه تلفنی را برای کاربرانش از طریق اینترنت فراهم‌کرده‌است. حتی اگر دوست نداشته باشید مزاحم کسی بشوید، می‌توانید از امکان <پست صوتی: voice mail استفاده کنید.
بلافاصله بعد از این اعلام، گوگل هم برای این که از قافله عقب نماند، افتتاح سرویس پیام‌رسانی فوری خود را اعلام کرد که سرویس تلفن اینترنتی را هم به همراه دارد. این حرکت از آن جهت کمی تعجب‌برانگیز است که گوگل بیشتر به خاطر قدرت جستجویش معروفیت دارد. ولی به نظر می‌رسد غول‌های پورتال، حالا دارند بر سر بازار مخابرات با یکدیگر رقابت می‌کنند. نشان به این نشان که برنامه‌های پیام‌رسانی آن‌ها، دارند بسیاری از روش‌های ارتباطی را زیر یک چتر جمع می‌کنند. مثلاً همین یاهو مسنجر، می‌تواند پیام‌های متنی را برای تلفن‌های موبایل ارسال کند.
در این گیر‌ودار جذب مشتری، MSN به این نتیجه رسیده است که تماس صوتی هم برای ما کافی نیست و باید تماس تصویری داشته باشیم. با استفاده از دستگاه‌های وب‌کم که در هر دو طرف نصب است، و یک اتصال اینترنتی نسبتاً پرسرعت، می‌توانید تصویر همدیگر را ببینید.
از مکالمه صوتی و دید و بازدید تصویری هم که بگذریم، نرم‌افزارهای پیام‌رسانی فوری، تازگی‌ها به جدیدترین سرگرمی در وب روی آورده‌اند: نشان دادن و شریک شدن در عکس‌های دیجیتالی.
استوارت اندرسون، از MSN، می‌گوید: <مردم امروزه بیشتر از هر چیزی دوست‌ دارند در عکس‌های خود با یکدیگر شریک شوند و عکس‌هایشان را به همدیگر نشان دهند. عکس مسافرت‌ها، مراسم جشن، و این جور چیزها. از همین رو، ما فکر کردیم ببینیم چگونه می‌توانیم پاسخگوی چنین نیازی باشیم و راه را برای این کار هموار کنیم. به زودی قرار است درهایی را باز کنیم و اجازه بدهیم مردم هر چقدر عکس که دوست دارند، در اینترنت بگذارند.
حتی گوگل هم یک مجموعه نرم‌افزاری <اشتراک عکس> خریده است. با استفاده از Picassa، می‌توانید عکس‌هایتان را دستکاری و زیباتر کنید، با برنامه پیام‌رسانی فوری Hello به اشتراک بگذارید، و با Blogger، به وبلاگ خود در وب بفرستید.
لیزا جونز، از مجله دات‌نت، می‌گوید: همین چهار پنج سال پیش بود که داشتن یک سایت وب یا آموختن دروسی که برای راه‌اندازی وب‌سایت لازم بودند، بسیار دشوار بود و هر کسی توان انجام این کار را نداشت. اما امروزه، با آمدن وبلاگ و امکانات اشتراک عکس، مردم می‌توانند فضای خود را در وب داشته و با خانواده و دوستان خود در هرجای جهان به تبادل اطلاعات بپردازند. خیلی وقت‌ها این کار بدون هیچ هزینه‌ای انجام می‌شود و بسیار ساده است. در این حد که بخواهید یک سند Word درست کنید>.
البته ایمیل کردن عکس‌های با کیفیت و حجم بالا‌ مشکل دیگری است که یاهو آن را با سرویس pHotomail حل کرده‌است. به جای این که عکس‌ها را برای دوستان ایمیل کنید، نسخه بندانگشتی عکس‌ها را داخل متن نامه خود می‌اندازید. عکس کامل با کیفیت خوب به یک فضای مرکزی آپلود می‌شود. گیرنده با دیدن ایمیل، می‌تواند روی عکس بندانگشتی کلیک کرده و در صورت تمایل، عکس کیفیت خوب را از فضای مرکزی دانلود کند.
نیک هازل، از یاهو، بر این باور است که: <به اعتقاد ما در دنیایی که همه چیز را، از کامپیوترهای شخصی گرفته تا تلفن‌های همراه و وسایل زندگی، به هم متصل کرده است، زندگی مردم بیشتر و بیشتر به اینترنت وابسته می‌شود. در چنین وضعیتی، بیشتر اطلاعات آن‌ها و هر آنچه که احتیاج دارند، از یک مکان مرکزی فراهم خواهد شد نه فقط کامپیوتر خودشان.
اما بعضی از شرکت‌ها نظریه محتاطانه‌ای دارند.لارین توهیل، از گوگل، می‌گوید: من فکرمی‌کنم مردم هنوز در مورد ذخیره کردن اطلاعاتشان در یک نقطه مرکزی حساسیت‌هایی دارند. خیلی‌ها به خاطر مسائل امنیتی، دوست ندارند بعضی از اطلاعاتشان را غیر از کامپیوتر خودشان در جای دیگری نگهداری کنند. بنابراین در این‌جا میان بخشی از اطلاعات که از بیرون قابل دسترسی هستند، نظیر ایمیل، وبلاگ، عکس‌ها و ...، و بخشی دیگر که دسترسی آن‌ها برای دیگران مجاز نیست، مثل اسناد شخصی، یک توازن برقرار می‌شود.
با آمدن این همه سرویس‌های تازه‌ای که بازیگران بزرگ وب امروزه دارند ارائه می‌دهند، از جمله پست صوتی و آلبوم عکس، این سؤال مطرح می‌شود که تا چه مدت آن‌ها می‌توانند چنین سرویس‌های پرمصرفی را به صورت رایگان ارائه بدهند. مخازن ذخیره‌سازی آن‌ها مگر چقدر ظرفیت دارد؟
استوارت آندرسون، از MSN، اظهار می‌کند: مردم وقتی از مخزن ذخیره‌سازی صحبت می‌کنند، بیشتر منظورشان ذخیره کردن فایل و عکس‌هاست. ولی من مطمئن هستم تا سال آینده، آن‌ها دارند به این فکر می‌کنند که فیلم‌هایشان را کجا ذخیره کنند. به همین دلیل نیاز به مخزن ذخیره‌سازی بیشتر می‌شود و همیشه یک نفر پیدا می‌شود که آن را مجانی پیشنهاد‌دهد. پس این یک مبارزه بی‌پایان است. شما این مشکل را به عهده ما بگذارید. ما همیشه آن را رایگان ارائه خواهیم داد. در واقع مدل کسب و کار ما بر این اساس پایه‌ریزی شده است.


چاپ یادداشت
del.icio.us digg newsvine furl Y! smarking segnalo
نویسنده : حمید رضا | ساعت 10:53 ب.ظ روز شنبه 23 شهریور‌ماه سال 1387
| 0 نظر | لینک ثابت
@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

خطرات و عوارض اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

شایع ترین اختلال روانی در اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

نحوه مقابله با هرزنامه Spam

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

ویژگی های یک وبلاگ فعال

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

بکارگیری فناوری مدرن برای افزایش توانایی افراد نابینا

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

فناوری اطلاعات

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

اعتیاد به ایمیل (پست الکترونیکی)

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

فواید ترافیک سایت و وبلاگ

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

موقعیت یاب ماهواره ای   GPS

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

بلوتوث و ارتباط با اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

بلوتوث چیست؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

انواع کابل

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

نحوه کار مسیر یاب

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

firewall چطور کار می کند؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

امنیت اطلاعات و آمادگی شبکه های ایرانی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

ابزارهای گسترش تجارت الکترونیک

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

 

تبلیغات در دنیای مجازی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

زندگی معنوی در دنیای مجازی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

سرویس دنیای مجازی گوگل

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

دنیای مجازی علوم ارتباطات

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

ضررها و آسیبهای چت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

قوانین فیلترینگ در قاره اروپا و  آمریکا

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

فیلترینگ

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

بیماری مدرن اعتیاد به اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

خطوط پرسرعت یا ADSL

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

نحوه ایجاد  وب سایت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

علت تفاوت آدرسهای اینترنتی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

اسپم

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

جرایم جدید کامپیوتری

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

وبلاگ نویسی در دنیای مجازی اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

وبلاگ و تاریخچه آن

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تعاریف و تاریخچه فن آوری اطلاعات Information Technology

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

نقش  کارتهای اعتباری در تجارت الکترونیکی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تاثیر سازنده اینترنت بر اخلاق کاربران

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

جوانان و اتاقهای چت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

روند شکل گیری اینترنت در جهان و  ایران

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تاریخچه حضور اینترنت در ایران

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تاثیر اجتماعی و فرهنگی اینترنت در جامعه

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

شهر مجازی و شهرالکترونیکی E-CITY

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

روش تایپ 10 انگشتی با صفحه کلید کامپیوتر

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

RSS چیست؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

فن آوری بیسیم Wireless

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

ده توصیه مهم هنگام کار با  مانیتور

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

فناورى اطلاعات و جهان امروز

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

دنیای مجازی علوم ارتباطات

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

نحوه کارمندیابی شرکت گوگل  Google

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

ضررها و آسیبهای چت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

قوانین فیلترینگ در قاره اروپا و  آمریکا

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

فیلترینگ

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

آشنایی  با مفهوم نرم افزار متن باز (open source)

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

روش های معمول هک گوشی تلفن همراه

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

علل کاهش سرعت کامپیوتر

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

23 راه برای دانلود از یوتیوب

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

از ادیسون درس وبلاگ نویسی بگیرید!

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

سیر تحول کامپیوترها

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

سیستم عاملهای ویندوزی شرکت مایکروسافت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

قفل کامپیوتری

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

پیر امیدیار Pierre Omidyar ؛ ثروتمندترین ایرانی و موسس ایرانی eBay

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

شبکه کامپیوتری network

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تاریخچه شرکت  دل (DELL CORPORATION)

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

لوح فشرده

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

استاندارد ISF، تجربه ی برتر امنیت اطلاعات

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

مقایسه دو سیستم عامل عمومی ویندوز WinDows  و لینوکس  

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

نکات مهم و اساسی در موردپست الکترونیکی Email

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

عوامل موثر بر سرعت  رایانه

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

فن آوری اطلاعات و ارتباطات- ICT

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

چگونه یک متخصص امنیتی شوم؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تاثیر اینترنت و فناورى اطلاعات بر بازارها و موسسات بیمه‌

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

15 رخداد  نوین  فن آوری اطلاعات و ارتباطات

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

توصیه هایی جهت بهبود کاربری کامپیوتر

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

شبکه پیجر Pager

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

فن آوری  بلوتوث

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

کاستن سر و صدای کامپیوتر

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

آمارگیری وب سایت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

روشهای غیرمعمول بالابردن ترافیک و بازدید وبسایت یا وبلاگ

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تاریخچه مختصری از گوگل google

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

زندگی نامه فیلیپ کاتلر PHILIP KOTLER پدر بازاریابی جهان

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------تاریخچه کارت هوشمند

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

اعتیاد به اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

راهنمای ساخت وبلاگ

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

شبکه جهانی اینترنت internet

چیست ؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

دنیای هکرها

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

مفاهیم و تعاریف راهبری شبکه اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

آشنایی با آموزش مجازی از راه دور

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------بازدیدکنندگان خود را به مشتریان تبدیل کنید

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

وبلاگ و وبلاگ نویسی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

افزایش بازدیدکنندگان یک وبلاگ

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

راههای افزایش بازدید وبلاگ

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

15 روش برای بالا بردن  امنیت شبکه

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تاریخچه لپ تاپها Laptop

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

مفهوم واژه مدیریت ارتباط با مشتری

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

ای اس پی ISP -  شرکت خدمات سرویس های اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------کتابخانه دیجیتالی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

6 راز بزرگ موفقیت در وبلاگ نویسی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------ده اشتباه در وبلاگ نویسی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تاریخچه دانشنامه های اینترنتی ویکی Wiki

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------ویروس کامپیوتری Viruses

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------تاریخچه ی  بازی های دیجیتالی( کامپیوتری)

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

زندگی نامه تیم برنرزلی Tim Berners-Lee خالق وب WorldWideWeb

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

سوپرکامپیوتر Super Competer  یا کامییوتر بزرگ

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تاریخچه موبایل در جهان و ایران

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

اهمیت رنگ در طراحی وب سایت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

خطوط اینترنت ماهواره چیست ؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تاریخچه سیستم عامل اپن سورس لینوکس Linux

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

بهره گیری از فن آوری های  آموزش الکترونیکی برای معلولان

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------چه نوع تبلیغی موجب فروش می‌شود؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

------------------------------------------- ۷۳ایده بازاریابی برای افزایش فروش

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------هشت اشتباه مهلک در طراحی یک وب سایت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

هاست خوب چه شرایطی دارد و میزبان خوب کیست ؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

رازهای افزایش فروش از طریق وب

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

راهکارهای افزایش بهره ‌وری بنرهای تبلیغاتی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------کلاهبرداری اینترنتی!!  بازاریابی شبکه ای؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------معرفی سرویسهای رایگان وبلاگ ایران

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

------------------------------------------- راههای وبلاگ نویسی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

زندگی نامه چارلز اشواب Charles Schwab ازبزرگان و پایه گذاران تجارت الکترونیکی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

اینترنت و درآمدزایی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

چهارده روش برای بالا بردن امنیت در یاهو ودیگر وبسایتها برای محاف

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

ارتباطات عصر تنهایی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

10 ایده جالب که وب را متحول کرد!

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

اینترنت اکسپلورر 7

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

ارتباطات جمعی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

اینترنت اکسپلورر

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

کاربردهای اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------ارسال فایل از طریق پست الکترونیکی (E-mail)

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

وب سایت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

یروزی در تجارت اینترنتی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

مضرات و مزایای کار خانگی با اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تجارت الکترونیکی در جهان امروز

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

نقش "اطلاعات" و "ارتباطات" در جهان امروز

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

مراحل انجام تجارت آنلاین (تجارت الکترونیک E-Commerce)

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

چگونه می توانید یک بازاریاب اینترنتی خارق العاده باشید

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

چگونه می توان در سطح اینترنت موفق بود؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------مدیریت محتوا و ترکیب چندرسانه

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

ارتباطات و فرهنگ در اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

زیر ساخت اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تاریخ اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

اینترنت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------اهمیت اینترنت در استراتژی بازاریابی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------تقویت تاثیر تبلیغات در وب

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

بازاریابی از طریق اینترنت چه فوایدی دارد ؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

زیر ساختهای روبنائی تجارت الکترونیک در ایران

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

ویژگی های یک سایت فروش موفق

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------دو شاخص مهم در موفقیت تجارت شما

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

معرفی و بهینه سازی وب سایت در موتورهای جستجو

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

دگرگونی تجارت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

وب سایت چیست ؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

انواع تجارت الکترونیک

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

قانون تجارت الکترونیک

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تعریف تجارت الکترونیک

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------15 روش برای توسعه کار و تجارت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

9 ویژگی افراد موفق در کار و تجارت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

استراتژی فروشندگی اینترنتی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------برنامه ریزی اثر بخش

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------ترس از شکست: عامل نابودی موفقیت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

موفقیت در کار و تجارت (قسمت سوم)

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------موفقیت در کار و تجارت (قسمت دوم)

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------موفقیت در کار و تجارت( قسمت اول)

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------از اشتباهات خود درس بگیرید

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------تبلیغات اینترنتی درمقابل تبلیغات چاپی سنتی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

معرفی تجارت الکترونیک

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تجارت اینترنتی و شبکه‌ای

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

اقتصاد نوین اطلاعات

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تجارت سود آور

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

ده درس مهم در زمینه تجارت اینترنتی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

تجارت الکترونیک

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------چگونه یک طرح تجاری موفق ایجاد نماییم ؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------راههای موفقیت در تجارت

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------بازاریابی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------مزیت های تبلیغات اینترنتی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------چرا تبلیغات اینترنتی؟

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------صنعت تبلیغات اینترنتی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------هفت مساله مهم در تجارت اینترنتی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------موتورهای جستجو

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------تجارت الکترونیک

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------شرکتهای تبلیغاتی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------ناشران اینترنتی

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------

@title نشانه های اعتیاد به اینترنت

-------------------------------------------تبلیغات اینترنتی در ایران

تعداد بازدیدها : 75595
     RSS 2.0     
با تشکر از بلاگ اسکای